iPHONE 8’İN FİYATINI İLK ONLAR AÇIKLADI

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, Apple’nın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 8’in ABD satış fiyatının bin dolar olacağını açıkladı. ABD’li teknoloji devi Apple’nın amiral gemisi iPhone’un yeni modeline ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Yatırım bankası Goldman Sachs iPhone 8’in ABD’de bin dolarla satışa çıkarılacağını iddia etti. Bu miktar merakla beklenen modelin şimdiye kadarki en pahalı iPhone olmasını sağlayacak. iPhone 7’nin yurtdışında 649 dolardan 7 Plus ise 769 dolardan satışa sunuluyor. iPhone 7’nin Türkiye’deki satış fiyatı ise 3 bin 799 lira, bu miktar 7 Plus’ta 4 bin 449 liraya yükseliyor. Bu rakamlar gözönüne alındığında yeni iPhone Türkiye’de 5 bin liradan az olmayacak gibi görünüyor.

 

Apple’ın yeni modeli ile ilgili iddialar şimdiden gelmeye başladı. Apple’ın bu yıl iPhone’un 10’uncu yılını kutlayacak olması da beklentileri artırıyor. Bu kapsamda gelen iddialar da bir o kadar iddialı. En dikkat çeken iddia Apple’ın yıldönümüne özel iPhone serisindeki rakamlara son verecek olması. Başka bir deyişle iPhone 7 ile bir devir kapamıyor. Yani iPhone 8 yerine iPhone Pro geliyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Apple, iPhone Pro adını alması beklenen yeni telefonunu biraz daha inceltecek. Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran başka bir iddiya göre, bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak.